תנו גב לתינוק - כאבי גב בהריון | מרכז רפאל לרפואה משלימה
 
לרפואה משלימה
HE / EN / RU

074-767-94-09

בתקופה ההריון עשוי לחץ על האגן לגרום לאם ההרה דלקות וכאבי גב ואגן. בעת הלידה, מופעלים על העובר לחצים רבים וגם בשלבים מאוחרים יותר של ההתפתחות, עשויות בעיות של נזלת, דלקות אוזניים, הרטבה, חום או כאבי גוף להעיד על חוסר איזון בעמוד השדרה.

הכירופרקטור ד"ר רפי פרטר, מאמין כי כוח הבריאות שבתוכנו מאפשר לנו להבריא את גופנו ומסביר איך עושים זאת באמצעים פשוטים ובסיסיים, בעזרת קסם הכירופרקטיקה.

כשגופנו דואב ואנחנו חולים או מרגישים כאב במוקד כלשהו בגוף, אנחנו פונים למומחים שיסייעו לנו, בדרך כלל באמצעות טיפול תרופתי. כדורים, אנטיביוטיקה, משככי כאבים.

הטיפול התרופתי בכאב, בדרך כלל מתייחס לסימפטומים כמו: חום, כאב גרון ואוזניים, צרבות, בעיות נשימה כמו אסטמה ואחרות, אלא שלא רבים מאיתנו יודעים שיש אפשרות להתייחס לבסיסן של בעיות אלה, לפתור ואף למנוע אותן באמצעים אחרים, פשוטים ונכונים יותר, כמו למשל – כירופרקטיקה.

"הכירופרקטיקה – פירושה טיפול בעזרת הידיים בחוליות הגב, והיא מתייחסת לשורש הבעיה שהובילה למחלה ושמתבטאת בתסמינים שמייצר הגוף", מסביר הכירופרקטור ד"ר רפי פרטר, המנהל הקליני של "מרכז בריאות רפאל", מרכז מומחים לכירופרקטיקה ורפואה טבעית. "התרופות מקלות על הסימפטומים, אך אם הנזק לא תוקן, זו רק שאלה של זמן עד שהכאבים יחזרו או כאבים אחרים יופיעו והפעם, בעוצמה רצינית יותר שמצביעה על העמקת הבעיה".

חלק גדול מהכאבים שאנחנו חווים, גורס ד"ר פרטר, נובע מחוסר איזון שמקורו בשלד שלנו. כך הדבר אצל מבוגרים וכך גם בקרב ילדים. "בהחלט ניתן למצוא ילדים שעמוד השדרה שלהם אינו מאוזן, ושם מצוי הבסיס למחלות וכאבים רבים. כשקיים לחץ על עצבים או חוליות, זה עלול ליצור בעיות החל מבעיות נשימה ועד דלקות אוזניים, חום, עצירויות, וכמובן – השפעה על מצב הרוח, שנמצא במצב שפוף למדיי כשאנחנו לא חשים בטוב. הפתרון לכל הבעיות האלה נמצא בעמוד השדרה".

כאבי גב בהריון
בזמן ההיריון, למשל, עשויה האם ההרה לסבול מכאבים באזור הגב התחתון והאגן – "זאת, עקב דלקות שמקורן בהפעלת לחץ על עצם האגן הקדמית, והפרשת 'רלקסין' – הורמון המכין את האם לקראת הלידה".

מאוחר יותר, בעת הלידה עצמה, באופן טבעי, מופעלים לחצים גדולים על עמוד השדרה והגולגולת של תינוקות ה"מכורבלים" ברחם. "לחצים מופעלים על התינוק הן בתהליך הלידה הטבעית והן בתהליכי לידה מסובכים יותר כמו לידת ואקום, לידת מלקחיים או גם עקב לחצים שיכולים להיווצר אפילו כתוצאה ממשיכת יתר של הרופא המיילד", הוא מסביר. "בשלבים מאוחרים יותר - בשלבי ההתפתחות המוטורית של התינוק כמו בעת המעבר לישיבה, עמידה, הליכה וריצה, מעידות של התינוק עשויות לגרום לשיבושים במערכת העצבים אשר באים לידי ביטוי בהפרעות של קשב וריכוז ואפילו לכאבים שהתינוק, מן הסתם לא ידווח עליהם, אלא בדרך כלל יבכה ללא סיבה הנראית לעין. שיבושים כאלה יכולים להרחיק לכת ולגרום אף להפרעות בתפקודי מערכת העיכול. כך שאם הילד שלכם בוכה ללא סיבה נראית לעין, נראה שפוף, סובל מחוסר תאבון, כאבים, או מחלות חוזרות ונשנות – אולי משהו אצלו לא מאוזן בחוליות עמוד השדרה, וטיפול לא מסובך יכול לפתור את זה".

ב"מרכז בריאות רפאל" שבבעלותו, מטפלים ד"ר פרטר וצוות המומחים של המרכז, בשיתוף פעולה מקצועי במכלול רחב של תחומים כירופרקטיקה, קרניו-סקראל ורפלקסולוגיה, שיאצו, דיקור סיני, נטורופתיה, עיסוי רפואי, טווינה, ועוד.

"מרכז בריאות רפאל" הוקם  לפני יותר מ- 10 שנים כשמטרתו לאחד את כל הטיפולים הטבעיים והבריאותיים תחת קורת גג אחת. ד"ר פרטר, סיים את לימודיו ב--Canadian Memorial Chiropractic College  שבטורונטו, קנדה בשנת 1985. "במשך שנות עבודתי הרבות ככירופרקטור למדתי לייחס חשיבות ליכולת של הגוף לרפא את עצמו - עיקר העבודה שלי מתמקד בלהחזיר חוליות למקום ולאפשר ליכולת הריפוי הזו לבוא לידי ביטוי על ידי פתיחת חסימות ושחרור לחצים אשר מופעלים על עמוד השדרה ובעצם להביא למצב בו מתאפשרת זרימת 'מידע' דו כיוונית בין המוח לגוף ללא הפרעה. זוהי בריאות", הוא אומר.

"העיקרון המנחה את כל המטפלים במרכז שלנו הוא שכל אדם נולד עם מערכת ריפוי ותיקון פנימית שהיא יחידה ומיוחדת לכל אדם, וככל שהאדם חי ונושם מערכת זו מסוגלת לתקן ולשפר את הגוף עצמו, שהרי החוכמה והגנטיקה שבנתה את הגוף שלנו כעוברים גם יודעת לתקן את עצמה. המטרה האמיתית היא להדליק את האור (הכוח) שבנה את הגוף, לתקנו באופן הכי טבעי ואמיתי שאפשר, על מנת לאפשר לנשים לשאת את ההיריון כראוי, וכדי שהתינוק והילד שיצמח ממנו, יוכלו להתפתח בריאים. ואם תינוקות וילדים יכולים לצמוח חזקים ובריאים אז הרי מילאנו את האחריות שלנו כהורים וכמטפלים".
 
מוטו בחיים?
רפי פרטר מחייך: "יש משפט עתיק שאומר 'אם אינך יודע לאן אתה הולך – אתה עלול למצוא את עצמך במקום אחר'. אני חושב שאנחנו מחזירים למטופלים שלנו את הכיוון, זה ממצה את כל התורה שלנו על רגל אחת..."

*ד"ר רפאל פרטר, כירופרקטור / D.C, BsC., F.I.A.A

תנו גב לתינוק - כאבי גב בהריון

 
phone2, phone, contact, telephone, support, call
home2, home, house, building
clock, clock, time, schedule

074-767-94-09
ברזאני 4 רמת אביב ג'-תל אביב
א'-ה' - 08:00-20:00 | ו' - 08:00-13:00
 
 

לקביעת ייעוץ מתאים ולקביעת תור לאיבחון חייגו: 074-767-94-09
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם