עקמת | מרכז רפאל לרפואה משלימה
 
לרפואה משלימה
HE / EN / RU

074-767-94-09

לא ידועה הסיבה להופעת העקמת (סקוליוזיס), המתבטאת בעיקום של חוט השדרה. בניגוד לדעה הרווחת - עקמת אינה נגרמת מיציבה שמוטה, ישיבה לא נכונה על כסא או סחיבת ילקוט כבד על הגב. יחד עם זאת, ידוע שהתופעה מתחילה לרוב בילדות, בעיקר בגיל ההתבגרות, בזמן הצמיחה המואצת של הגוף. הנתונים הסטטיסטיים מצביעים על כך ש 10% מכל בני הנוער סובלים מעקמת, ושכיח יותר בקרב בנות (יחס של 1:7 בהשוואה לבנים), ומדרגת חומרה גבוהה יותר.

העקמת מתרחשת 'בשקט, כמעט בסוד', ונסתרת מהעין בשלבי ההתפתחות המוקדמים, וגורמת לבעיות וקשיים רבים: החל מיציבה פגומה, כאבי גב כרוניים, בעיות נשימה ובמקרה של עקמת חריפה בעיות לב וריאה.

בארץ, עקב בעיות תקציב, ביטלו את הבדיקות לגילוי עקמת במסגרת בתי הספר, ואין חוק המחייב את כל הילדים בגילאים שבין 11 עד 16 לעבור בדיקה לגילויה, כפי שנחקק במדינות רבות אחרות. 

התוצאה  -  גילוי מאוחר של מקרי עקמת, אשר באבחון מוקדם היה ניתן למנוע את התפתחותה או לצמצם את היקפה.


הפתרון לפי מרכז רפאל:
במרכז רפאל מטפלים בהצלחה במקרים רבים של עקמת – על כל סיבוכיה וקשייה, וממליצים לבצע אבחון מוקדם למניעת החמרה ונזקים בריאותיים נוספים, בקרב ילדים ובני-נוער.
  • אבחון מוקדם של עקמת בגב – הוא המפתח למניעה וצמצום נזקים בלתי הפיכים הנובעים מעקמת מאחר ולא ניתן להשיב את המצב לקדמותו וליישר את עמוד השדרה, מודעות הורית לאבחון המוקדם של עקמת משמעותית וקריטית למניעת החרפת המצב, עיוותים קשים או ניתוחים בעמוד השדרה.על כן, התגייס מרכז רפאל להגברת המודעות לנושא בקרב ההורים, ולעידוד ביצוע אבחון לכול ילד בין הגילאים 11-16
  • האבחון מתבצע על ידי ד"ר רפי פרטר, 'בשיטת רפאל', והטיפול, אם נדרש, אפקטיבי וממוקד, במטרה להחזיר את החוליות למקומן, חיזוק השרירים התומכים בעמוד השדרה ומעקב תקופתי לתחזוקה ושימור.
     

עקמת

 
phone2, phone, contact, telephone, support, call
home2, home, house, building
clock, clock, time, schedule

074-767-94-09
ברזאני 4 רמת אביב ג'-תל אביב
א'-ה' - 08:00-20:00 | ו' - 08:00-13:00
 

לקביעת ייעוץ מתאים ולקביעת תור לאיבחון חייגו: 074-767-94-09
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם