נטורופתיה | מרכז רפאל לרפואה משלימה
 
לרפואה משלימה
HE / EN / RU

074-767-94-09

נטורופתיה היא רפואה טבעית, המאמינה בכוח הריפוי הפנימי שקיים בטבע ובכל אדם.
המושג נטורופתיה מורכב משתי מילים לטיניות "Natural" - טבע, ו - "Pathy" - מחלה. הכוונה היא לריפוי מחלות בדרך טבעית, ע"י יצירת התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולתחזק את עצמו.

הנטורופתיה כפי שאנו מכירים אותה כיום, גדלה מתוך זרמי הרפואה המשלימה במאה ה-18 וה-19, אבל את שורשיה ניתן למצוא בכתבי היפוקרטס, "אבי הרפואה המודרנית" וכן משחר ההיסטוריה. מחלה בעיני היפוקרטס היא תוצאה וחיפש את הגורם לה. הוא האמין, שתפקיד הרופא הוא, לעודד את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף, כדי שהחולה יצליח להבריא מהמחלה. היה זה היפוקרטס שטבע את המשפט "...יהיו מזונותיך לתרופותיך ותרופותיך למזונותיך..."

האבחון הנטורופתי נעשה על פי תשאול מעמיק על כל היבטיי החיים, הפיזיים, הנפשיים, בדיקות קונבנציונליות וטכניקות הוליסטיות. לאחר האבחנה, בוחר הנטורופת באחת/ יותר משיטות הטיפול שבידיו ובונה תוכנית טיפולית המתאימה באופן אישי למבריא שלפניו.

אמצעי הטיפול כולל:  תזונה, תוספי מזון, ויטמינים, מינרלים, צמחי מרפא, שמנים אתרים, פרחי באך, מודעות עצמית, דמיון מודרך ועוד.

נטורופתיה מדגישה את חשיבות התזונה, פעילות גופנית, איזון לחצי החיים, שינוי אורחות חיים, דפוסי חשיבה ורגש ועידוד האדם להיות שותף פעיל בשמירה על בריאותו הפיזית והנפשית בשיתוף פעולה עם הטבע וכוחות הריפוי שלה.


ישנם שישה עקרונות אשר מנחים את הנטורופת בעבודתו - עקרונות אלו מהווים את תמצית הגישה הנטורופתית ומהווים את ייחודיות השיטה:

1. כוח הריפוי של הטבע - בנטורופתיה מאמינים כי הטבע עושה את הטוב ביותר שהוא יכול, בכל רגע נתון, כדי שנרגיש טוב ונהיה בריאים. תפקיד הנטורופתים הוא לעזור למבריא לחזק את כוח הריפוי הפנימי שלו, באמצעים טבעיים.

2. טיפול האדם כמכלול- בריאות או מחלה נובעים מיחסי גומלין בין גורמים פיזיים, רגשיים, תזונתיים, גנטיים, סביבתיים ועוד. הנטורופתים מטפלים באדם כולו, תוך שהם לוקח בחשבון את הגורמים הללו.

3. למצוא את הגורם- הנטורופתיה מאמינה כי לכל מחלה יש סיבה, אשר במקרים רבים נעוצה בהתעלמות מחוקי הטבע, בעיקר בתחומי התזונה ואורח חיים (מתח, חוסר פעילות גופנית ועוד). תפקיד הנטורופתים הוא לנסות למצוא את הגורם ולטפל בו באמצעים טבעיים. הנטורופתיה נמנעת מטיפול בסימפטומים או דיכויים.

4. בראש ובראשונה אין להזיק - הנטורופתים מעדיפים טיפולים לא פולשניים, אשר מקטינים את הסיכון לתופעות לוואי מזיקות. הם יודעים באיזה מטופל הם יכולים לטפל בצורה בטוחה ואילו מטופלים צריך להפנות לאנשי מקצוע אחרים/ לעבוד בשיתוף פעולה.

5. המטפל כמורה- תפקיד הנטורופת הוא להנחות את המטופל לאורח חיים בריא יותר ולהעניק לו כלים שיעצימו אותו ויעזרו לו בשמירת אורח חיים זה בעתיד. מכאן, שהמטופל אקטיבי בתהליך ועליו מוטלת האחריות על בריאותו. הנטורופת והמבריא עובדים כצוות בעל מטרה משותפת.

6. רפואה מונעת- גישה נטורופתית לבריאות יכולה למנוע התפתחות של מחלות קטנות כגדולות. הנטורופתים מלמדים את המבריא את העקרונות לחיים בריאים על מנת למנוע מחלות אלו.

טיפול נטורופתי נותן מענה למגוון בעיות ומחלות; לב, סכרת, יתר לחץ דם, יתר שומנים בדם, השמנת יתר, אלרגיות, הפרעות עיכול, כאבי ראש, מיגרנות, דלקות פרקים ועוד...

טיפול נטורפתי מתאים לגברים ונשים כאחד, בכל שלבי החיים; החל בהריון, הנקה, תינוקות, ילדים, מתבגרים וכלה בגיל הזהב.

קיבלנו את הגוף המופלא שלנו במתנה. הרופא הטוב ביותר נמצא בגוף שלנו, בכל תא ותא. אם נכיר בחוכמה ובסדר הטמונים בו ובתהליך הריפוי הטבעי שלו ושל הטבע, נוכל ליהנות מחיים בריאים, ארוכים ואיכותיים.

נטורופתיה

 
phone2, phone, contact, telephone, support, call
home2, home, house, building
clock, clock, time, schedule

074-767-94-09
ברזאני 4 רמת אביב ג'-תל אביב
א'-ה' - 08:00-20:00 | ו' - 08:00-13:00
 
 

לקביעת ייעוץ מתאים ולקביעת תור לאיבחון חייגו: 074-767-94-09
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם