למה כירופרקטיקה | מרכז רפאל לרפואה משלימה
 
לרפואה משלימה
HE / EN / RU

074-767-94-09

כשאנשים שומעים את המילה כירופרקטיקה ולומדים לדעת מה פירושה הם בדרך כלל לומדים שכירופרקטיקה זוהי הרפואה המטפלת בבעיות גב. רובם אינם יודעים שזהו רק חלק קטן ומזערי ממה שהכירופקטיקה מרפאת - וזאת כמובן מעצם היותנו רגילים לטפל בכאבים, זאת אומרת בתוצאה ולא בסיבה שבגללה כואב לנו.

הכירופרקטיקה היא אכן רפואה המתמקדת בעמוד השדרה ובחוליות עמוד השדרה, ובעצם בכלל השלד, אך מטרתה העיקרית אינה לפתור כאבי גב,אלא, לאבחן ולמצוא אלו חוליות בעמוד השדרה זזו ממקומן וגרמו ללחץ על העצב שעובר דרכן ושבמקרים מסוימים אכן גורם לכאבי גב.

אבל אלו רק מקרים מסוימים. ברוב המקרים למרות שחוליה, או מספר חוליות זזו ממקומן וגרמו כתוצאה מכך ללחץ על עצבים העוברים דרכם,לא כואב לנו הגב ואנחנו ממשיכים לתפקד כרגיל, מבלי להיות מודעים לעובדה שתהליך של מחלה מקונן בגופנו. לכן, תוכל מומחיותו הגדולה של הכירופרקטור היא באבחון ומציאת החוליות שזזו ממקומן ובמיוחד היכולת לקשר בין החוליות ומערכת העצבים העוברת דרכן.

דרך כל שתי חוליות עובר שורש של עצב שמקורו בחוט השדרה המחובר למוח. תפקיד העצבים הוא לקבל מסרים מהמוח ולהזרים מידע זה, אל כל חלקי הגוף, אל כל תא ותא בגופנו. ברגע שעל שורש של עצב מופעל לחץ, על ידי חוליה שאינה ממוקמת במקומה האופטימלי, מתחיל תהליך של התדלדלות המסרים המועברים מהמוח אל אותו עצב.
 
דמיינו לעצמכם, כבל חשמל מרכזי, האחראי על אספקת חשמל לאזור מאוד חשוב אסטרטגית, שמופעל עליו לחץ וכתוצאה מכך אינו יכול להעביר חשמל לשאר חוטי החשמל המחוברים אליו ותלויים בו לאספקת אנרגיה. כך עובד הגוף שלנו. שורש עצב המנותק חלקית על ידי לחץ חוליה, אינו מעביר אנרגיה לשאר העצבים המסתעפים ממנו ואז האזור שהעצב אחראי עליו מתחיל להיות במצוקה.

מכאן ניתן להבין, שהכירופרקטור אינו רופא גב בלבד, למרות שאחרי מספר טיפולים בעיית כאב גב עשויה להעלם, עדיין חשוב להבין שתהליך הריפוי הפנימי של האברים שסבלו מחוסר אספקת אנרגיה היא מטרתו העיקרית של הכירופרקטור.

למרות שתהליך זה ארוך יותר ואפשר אפילו להעיז ולומר שהוא אין סופי. ולמה הכוונה, אם הגעת למרפאתו של הכירופרקטור עם בעיה שמקוננת בגופך מספר שנים ואפילו אולי מילדות - ההנחה היא שזו תמיד תהיה נקודת התורפה של גופך. ולכן עליך לעבור סדרת טיפולים אינטנסיבית בהתחלה, ולאחר מכן להישאר במעקב פעם בחודש כדי לוודא שסגנון חייך, מתחים, לחצים וכו', לא גרמו למצב לחזור לקדמותו.

למה כירופרקטיקה

 
phone2, phone, contact, telephone, support, call
home2, home, house, building
clock, clock, time, schedule

074-767-94-09
ברזאני 4 רמת אביב ג'-תל אביב
א'-ה' - 08:00-20:00 | ו' - 08:00-13:00
 
 

לקביעת ייעוץ מתאים ולקביעת תור לאיבחון חייגו: 074-767-94-09
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם