להיות בריא בסתיו לפי הרפואה הסינית | מרכז רפאל לרפואה משלימה
 
לרפואה משלימה
HE / EN / RU

074-767-94-09

את שלושת חודשי הסתיו מכנים התקופה השלווה של התנהגות האדם. ה"רוח" היא האלמנט השולט בעונת הסתיו מבחינה אקלימית.  

הרוח היא הנושאת עמה את ה"גורמים הפתוגניים החיצוניים"(וירוסים מבחינה מערבית) ולכן בעונת הסתיו אנו חשופים לחדירות של גורמים אלו  לתוך הגוף שלנו והתפתחויות של מחלות חיצוניות כגון שפעת ועוד.

אזורי החדירה של גורמים אלו הם באזור העורף והצוואר ואצל נשים גם באזור הבטן התחתונה(אזור הרחם ובמיוחד בזמן הוסת) לכן,חשוב מאוד לשמור על האזורים המוזכרים לעיל מוגנים ככל היותר.

סתיו הוא זמן האסיף, זמן התכנסות וזמן לאגור מזון אשר יעזור בחימום הגוף לקראת החורף הקר. זה הזמן הנכון להתכנסות פנימה עם עצמנו תוך האטת הפעילות המהירה והמוחצנת של חודשי הקיץ. זמן לפעילות מתונה אשר כיוונה הכללי הוא יותר פנימי(יוגה,טאי-צי,מדיטציה וכדומה).

על מנת להגביר את היכולת שלנו לעשות את המעבר מהתמקדות ביציאה החוצה להתכנסות פנימית יותר יש להכניס לתפריט המזון שלנו מזונות אשר כיוונם הוא פנימה. הטעם אשר יעשה את העבודה הזו הוא הטעם החמוץ. מזונות אלו כוללים: יוגורט,לימון,שעועית, פירות חמוצים,לחם שעור,זיתים,מלפפונים,כרוב כבוש, חומץ ותה מפקעות ורדים. האיברים אשר משתתפים בזיהוי הפתוגן החיצוני והוצאתו החוצה מגופנו הם הכליות והריאות ולכן יש להוסיף לתפריט התזונתי שלנו מזונות אשר מחזקים את האיברים הללו: דגנים,קטניות,זרעים,חלבון מן החי,ירקות שורשיים של פטרוזיליה,כוסברה,סלרי לפת בצל ושום. חשוב שנגדיל את זמן בישול המזון ככל שמתקרב החורף ע"י בישול באש נמוכה.

חשוב מאוד להבין שמחלה חיצונית באה לשרת את הגוף והנפש שלנו. אנו חיים בחברה אשר מנוחה מספקת לגוף אינה נמצאת בתפריט היומי שלנו. לכן, כאשר מחלה כגון שפעת פוגעת בנו, המסר שלה לגוף שלנו הוא מנוחה. כאשר אנו לוקחים כדור כנגד מחלה מסוג זה וממהרים לחזור לשגרת החיים הלחוצה שלנו אנו לא עוזרים לגוף לדחוף את המחלה החוצה אלא מחדירים את המחלה לרבדים פנימיים יותר של הגוף אשר בעתיד יכולים להופיע כמחלות חום חמורות יותר כגון דלקות ועוד.

זמן המחלה הוא זמן אשר הגוף שלנו לומד לזהות את גורם המחלה מה שעוזר לו  בחודשים הבאים בהתמודדות עם גורמים חיצוניים קשים יותר. חום סיסטמי זוהי תגובה טובה של הגוף אשר מבטא התמודדות טובה של הגוף עם המחלה וממלא תפקיד חשוב בהוצאת הפתוגן החוצה דרך הזעה.  רצוי וניתן  לעזור לגוף שלנו להתמודד עם המחלה בעזרת דברים טבעיים אשר עוזרים לגוף בהתמודדות עם המחלה.

הרפואה הסינית יכולה לעזור מאוד להתמודדות של הגוף עם גורמי מחלה חיצוניים הן במניעתם והן כעזרה בזמן המחלה. ישנן נקודות דיקור מיוחדות ופורמולות צמחים טבעיות אשר מיוחדות למצבים הנזכרים לעיל.

כעזרה לבית אנו ממליצים בשלב המחלה הראשוני אשר כולל סימפטומים כגון: כאבי שרירים,תפיסות באזור העורף והצוואר,נזלת שקופה ושיעול עם כיוח של נוזל שקוף להכין חליטה של פרוסות ג'ינג'ר טריות/חליטה של החלק הלבן של הבצל הירוק ללא סוכר,כל חצי שעה. כאשר המחלה מתפתחת מעט והסימפטומים כוללים: כאב גרון,שיעול עם כיוח צהוב, נזלת צהובה וקשה וכאב וכבדות בראש יש לשתות חליטות ללא סוכר של מנטה/לואיזה/נענע.

חשוב מאוד לעזור לגוף בייזוע של גורם המחלה החוצה וזאת דרך לבישה של בגדים חמים,גרביים חמות,והתכסות בשמיכה חמה עד שמגיעים למצב של ייזוע. אמבטיה/מקלחת חמה יכולים לעזור אך יש להקפיד על ייבוש מהיר של עורנו והתלבשות מהירה וחמה.

להיות בריא בסתיו לפי הרפואה הסינית

 
phone2, phone, contact, telephone, support, call
home2, home, house, building
clock, clock, time, schedule

074-767-94-09
ברזאני 4 רמת אביב ג'-תל אביב
א'-ה' - 08:00-20:00 | ו' - 08:00-13:00
 
 

לקביעת ייעוץ מתאים ולקביעת תור לאיבחון חייגו: 074-767-94-09
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם