כמו אוויר לנשימה | מרכז רפאל לרפואה משלימה
 
לרפואה משלימה
HE / EN / RU

074-767-94-09

מאת:ד"ר רפי פרטר
בנשימתנו הראשונה אנחנו מקבלים את "כרטיס הביקור" שלנו לעולם. הנשימה היא מהות הקיום שלנו, זו המנקה, המחזקת והמעניקה לגופנו את החיוניות ולנפשנו את האיזון והנעימות. הקפידו להיות מודעים לנשימה שלכם ותעניקו לגופכם את מתנת החיים הגדולה מכולן.

שקט בחדר הלידה. עוד לחיצה, ויצור קטן מחליק אל העולם. עוד רגע קט, והוא אוזר את כל כוחותיו, נושם, ופורץ בבכי. "מזל טוב", מכריז הרופא. תינוק חדש בא לעולם.

ואכן, נשימה ראשונה היא מזל גדול. היא מביאה הקלה גדולה כשהיא מגיעה, ולחץ רב אם היא מתעכבת. היא מעניקה את רוח החיים באפנו ומאפשרת לנו לחיות, פשוטו כמשמעו. הנשימה היא מהות הקיום שלנו. היא המחדירה חמצן המסייע ליצירת האנרגיה בתאים, היא המחדירה לגופנו אור ותנועה, הכרחית לתהליכי הצמיחה והגדילה. אם לא נהיה מודעים לנשימה- נקרב אלינו את הזקנה. ביום לכתנו מהעולם - כשהנשימה עוזבת את גופנו, מסתיים תפקידנו עלי אדמות.

אין פלא - שכשאנחנו עצובים, כועסים או מתוחים, שמחים או נרגשים - הנשימה שלנו היא סוג של "מדד נפש" ומספרת את סיפור ההרגשה שלנו טוב מאיתנו. אנשים שפופים, מדוכדכים, נושמים בכבדות ואף עוצרים את נשימתם ואילו אנשים רגועים, שמחים ושלווים נושמים בנינוחות, נשימות עמוקות ומלאות, ומכניסים לגופם את כל הטוב שבטבע.

כמה דברים על נשימה:
נשימה היא כלי עבודה מצוין: המאפשר לאבחן את מצבו של אדם. נשימה נינוחה, כבדה, מהירה - כל אחד ממצבים אלה מאפשר ללמוד דבר או שניים על האדם.

פעולת הכנסת והוצאת האוויר: מאפשרת לנו "להיטען" בחמצן ולנייד החוצה פסולת של פחמן דו חמצני.

נשימה נכונה ועמוקה: החלק החשוב בנשימה הוא דווקא הנשיפה המפנה מקום לשאיפה. נשימה עמוקה וטובה תשפיע על התיאבון שלכם, תשחרר מחסומים, תשפר את זרימת הדם ואת גוון העור. נשמו לרווחה, ומדי פעם עצרו את הנשימה לכמה שניות בין השאיפה לנשיפה ולהפך.

הלחצים והמתחים מתחילים בנפש, במחשבה: הם נשמרים בזיכרון ומשפיעים על ההרגשה שלנו. לחץ מתבטא בעצירת הנשימה, מה שגורר עייפות, סטרס, כאבים בגוף והיווצרות מחלה. רוצים להיות בריאים יותר? תנשמו!

נשימה מודעת ולא מודעת: הנשימה היא אחת המערכות המעידות על מה שמתרחש בגוף שלנו ובעיקר על מה שגופנו, בחוכמתו העתיקה, יודע טוב מאיתנו. האם יש לנו שליטה על הנשימה? אולי לחצי דקה, דקה, שתיים, אך לא מעבר לכך. הנשימה היא רפלקס וטוב שאין לנו שליטה עליה - שכן כך החיים נמשכים גם בשינה.

רוצים לנשום כהלכה? הכניסו אוויר לגופכם דרך האף והוציאו דרך הפה. הכנסת האוויר דרך האף מאפשרת לגופנו לסנן את האוויר הנכנס לגוף מוירוסים, לכלוך ומזיקים שונים אחרים.

רוצים להירגע מיום עבודה עתיר לחצים? שבו ברגיעה, עצמו עיניים ונשמו כמה נשימות עמוקות אל הבטן. נשימות ארוכות, עמוקות וקצובות ישפיעו על מערכת בעצבים שלכם וירגיעו לחצים.

טיפ
הירדמו והתעוררו עם 10 נשימות של הערכה, אהבה, השראה וביטחון, ואז צאו וחיו את החיים כך.

הידעתם?
בריאות שלמה אפשרית רק למי שלומד לשלוט בנשימתו וכך גם במחשבותיו. אלה שמעניקים דגש מיוחד לנשימה כחלק בלתי נפרד מחייהם לומדים לנשום אחרת, לחשוב אחרת ובכך להפוך את הנשימה לכלי עבודה שמטרתו לשפר את איכות החיים ואריכות הימים.

 

כמו אוויר לנשימה

 
phone2, phone, contact, telephone, support, call
home2, home, house, building
clock, clock, time, schedule

074-767-94-09
ברזאני 4 רמת אביב ג'-תל אביב
א'-ה' - 08:00-20:00 | ו' - 08:00-13:00
 
 

לקביעת ייעוץ מתאים ולקביעת תור לאיבחון חייגו: 074-767-94-09
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם