כאבי גב אצל ילדים | מרכז רפאל לרפואה משלימה
 
לרפואה משלימה
HE / EN / RU

074-767-94-09

האם ילדכם מתלונן על כאבי גב ? האם ילדכם מתלונן על כאבי רגלים גם בלילה ? האם ילדכם מתלונן שהילקוט כבד לו מדי ? האם היציבה של ילדכם עקומה ?

אם עניתם כן לאחת מהשאלות ואם ילדכם מדבר על הדברים הנ״ל כדאי לתת תשומת לב לעניין, לבדוק מדוע התלונות חוזרות על עצמן.מחקרים רבים שנעשו על הנושא, מלמדים, שהגורם החשוב ביותר לכאבי גב בתקופת הילדות/נערות הוא יציבה לקויה, וכמו כן,  פציעות ספורט והרמת משאות כבדים כמו למשל - ילקוטים.

על פי מחקרים מדעיים  משקל התיק לא אמור להיות מעל 10% - 20% ממשקל גופו של הילד. כמו כן, חשוב שלילקוט יהיו שתי רצועות נשיאה, רצועה אחת בלבד, פשוט, אסורה. כדאי תיק עם ריפוד מלא לכתפיות שהן רחבות ורצועה למותניים. כדאי תיקים על גלגלים ולהחליף ידיים וצד נשיאה מומלץ.

כאבי גב אצל ילדים ובני נוער הוא דבר שכיח. אם כתוצאה מיציבה, שעות ישיבה מול המחשב ואם כתוצאה מפעילות ספורטיבית, ומשחקי ילדים בבריכה ובגנים. במיוחד בחופשת הקיץ.כאבים חוזרים, כאבים שניתן להגדיר חריפים ושאינם מרפים שמעירים משינה בלילה, שמקרינים לידיים ולרגלים יכולים להצביע על פריצות דיסק למיניהן ובמקרים חמורים יותר על מחלות, מערכות חיסון חלשה, שיבוש בחילוף החומרים,דלקות פרקים וגידולים.

עקמת (scoliosis) שמופיעה אצל 2%-3% מהילדים, באופן נדיר גורמת לכאבי גב. אך בזמן מאמץ ועומסים, נשיאת משאות, פעילות ממושכת כמו עמידה וריצה יכולים לגרום לכאבי גב כרוניים. חשוב לקיים בדיקות גב ועמוד שדרה תקופתיות. בדיקה וטיפול במערכת השלד אצל מטפל מומחה ומנוסה יכולים לשפר את העקמת, ואף להעלימה לחלוטין.

ככירופרקט וכמנהל הקליני של  מרכז בריאות רפאל", עברתי הכשרה אצל גדול הכירופרקטורים המומחים לבבעיות עמוד שדרה של ילדים  ועבודה בתחום למשך 25 שנה אני מודע לחשיבות של גילוי מוקדם של כל מקרים חריגים והסכנות האפשרויות בהזנחה של הורים, לתלונות הילדים בטענה , ״ זה יעבור״.

טיפלתי בילד בן 12 שהתלונן על כאבי גב ולרגל כתוצאה מסחיבה והרמות של משקולות ועצים בפעילות בתנועת נוער. אחרי בדיקה כירופרקטית איבחנתי סטיות בעמוד השידרה ולחץ על הדיסק שמתחיל מחוליות הצוואר כתוצאה מתאונת דרכים לפני 4 שנים. אחרי סידרה של 6 טיפולים , הדיסק השתחרר , החוליות הוחזרו למקומן והילד הבריא.
 
חבל לי לחשוב על התרחישים האפשריים לולא ההורים היו מודעים לחשיבות עמוד השדרה והיו מכריחים את הילד להגיע לבדיקה. אם זה פריצות דיסק , חולשה וחוסר אחזון ברגליים, סיום קריירה טרם זמנה או ניתוחים ונזק בלתי הפיך הם רק חלק מהסיבוכים האפשריים מחוסר תשומת לב ומודעות לחכמת הגוף.

זיכרו עמוד השדרה הוא צינור החיים, החוליות הן מתגי ביטחון במקרה של קצר או עומס מוגזם, וכאב הוא הגנה,  חבר, והזדמנות להפעיל לתקן את מערכת התיקון והריפוי והבריאות של הגוף. אם נקשיב וניתן לגוף לתקן את עצמו נחיה חיים איכותיים וארוכים.
 

כאבי גב אצל ילדים

 
phone2, phone, contact, telephone, support, call
home2, home, house, building
clock, clock, time, schedule

074-767-94-09
ברזאני 4 רמת אביב ג'-תל אביב
א'-ה' - 08:00-20:00 | ו' - 08:00-13:00
 
 

לקביעת ייעוץ מתאים ולקביעת תור לאיבחון חייגו: 074-767-94-09
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם