כאבים חזקים בעצם הזנב | מרכז רפאל לרפואה משלימה
 
לרפואה משלימה
HE / EN / RU

074-767-94-09

כאבים חזקים בעצם הזנב – כיצד מתמודדים?
עצם הזנב, אותו שריד לימים קדומים, נמצאת בחלקו התחתון של עמוד השדרה ומחוברת לעצם העצה באמצעות מפרק הסקרואיליאק, בעל תנועה מוגבלת במיוחד. למרות שהיא נחשבת לשריד אבולוציוני יש לה מרכיב אנטומי חשוב מאד והיא זו המעגנת, בסופו של דבר, את מערכת השרירים המסועפת באיזור האחראים בין היתר על צניחת איברי האגן וכן על התמיכה במעי הגס. כל התכופפות שלנו או הליכה אינם משפיעים על עצם הזנב אולם בזמן הישיבה היא יכולה לנוע כ-20 מעלות לערך ביחס לעמוד השדרה.

הסיבות לכאב
כאבים חזקים בעצם הזנב נובעים פעמים רבות בשל פגיעה פיזית ישירה בעצם עצמה. הפגיעה יכולה לנבוע בשל נפילה ישירה על הישבן, בעקבות תאונת דרכים, פציעת ספורט, החלקה או נפילה מגובה וגם בגלל מצבים פתולוגיים מגוונים. במקרים מסוימים מתפתחים הכאבים בשל עומס יתר על עצם הזנב או עומס כרוני הנגרם במהלך רכיבה על אופניים, בזמן ישיבה ממושכת או בעת החתירה בקיאק. ישנם מצבים בהם הפגיעה איננה קשורה לעצם, אלה לרקמות שסביבה והיא באה לידי ביטוי בצורת כאב. אחת הסיבות העיקריות שבדרך כלל נוטים להתעלם ממנה, היא זרימת מערכת העצבים באזור. מערכת זו אחראית על אספקת כל המידע והתפקוד לכל תא ותא בגוף לכל איבר ולכל מערכת פנימית. במידה ויש חוסר איזון בעמוד השדרה התחתון וקיים לחץ על העצב המרכזי המספק מידע לאיזור עצם הזנב, התגובה של הגוף תהיה 'תקיעות' חוסר תנועה , נפיחות פנימית או דלקת במקום.

התסמינים והפתרון
התסמינים לכאבים אלה יכולים להיות נקודתיים – כלומר כאב בעצם עצמה או להופיע במקומות נוספים, כמו הגב התחתון. הם מוחמרים מאד לאחר קימה מישיבה ובישיבה עצמה וכן בזמן עשיית צרכים ובעת קיום יחסי מין. אבחון הבעיה הוא חלק חשוב ומרכזי מהטיפול כולו שכן רק כך ניתן לסייע במציאת הפתרון המתאים. למחפשים שיטת טיפול חלופית שאיננה כוללת תרופות או זריקות סטרואידים, כירופרקטיקה יכולה להיות הפתרון. שיטת טיפול זו מתמקדת באבחון עמוד השדרה , בדיקת הזרימה בין המוח למערכת העצבים, מאתרת חוליות שהמנח שלהן משפיע על מערכת העצבים לאיזור של עצם הזנב. כל הטיפולים שיבוצעו יהיו מבוססים על אותו אבחון רב מערכתי. התוצאות לא מאחרות להגיע. הלחץ על העצב משתחרר, איזור עצם הזנב מקבל את התקשורת מהמוח דרך העצבים , הדלקת מתפזרת והגוף מצליח לרפא את עצמו בזכות אותה תקשורת.

סובלים מכאבים עזים בעצם הזנב או כאבים אחרים הקשורים לעמוד השדרה? מרכז רפאל – המרכז לרפואה משלימה הוא הכתובת המתאימה לפנות אליה. המרכז מתבסס בטיפוליו על שיטת רפאל, שפותחה על ידי ד"ר פרטר והוא מציע מענה למגוון רחב מאד של בעיות רפואיות, לרבות כאבים בעצם הזנב.

כאבים חזקים בעצם הזנב

 
phone2, phone, contact, telephone, support, call
home2, home, house, building
clock, clock, time, schedule

074-767-94-09
ברזאני 4 רמת אביב ג'-תל אביב
א'-ה' - 08:00-20:00 | ו' - 08:00-13:00
 
 

לקביעת ייעוץ מתאים ולקביעת תור לאיבחון חייגו: 074-767-94-09
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם