חשוב לבדוק את עמ' השדרה של ילדך | מרכז רפאל לרפואה משלימה
 
לרפואה משלימה
HE / EN / RU

074-767-94-09

האופוריה שמשתלטת על ההורים עם הבשורה על הריון שהבשיל, מניעה אותם לפתוח במרדף חסר פשרות להבטחת בריאות התינוק. מעשנים נגמלים תוך יום, דיאטה של פיצה ובורקסים מוחלפת בין לילה בדיאטה של פירות, ירקות וחלבונים מן החי; ואחרי הלידה, מאבק חסר פשרות על הנקה, בדיקות, חיסונים - כל מה שניתן על מנת לוודא שיצמח לו תינוק בריא. אבל הנה שאלה: כמה מאותם הורים טריים וחדורי מוטיבציה לקחו את ילדיהם לבדיקת עמוד שדרה, בדיקה היכולה לוודא את תקינות מערכת העצבים, אצל כירופרקט?

העובדה היא שחלק מהתינוקות נולדים עם עמוד שדרה פגוע. הלידה היא אירוע לא פשוט עבור התינוק, הלחץ הפיזיולוגי המופעל עליו הוא גדול, אפילו אם מדובר בלידה רגילה. ואכן, מרבית הפגיעות שנצפו בילודים הם פגיעות הקשורות למערכת העצבים ההיקפית. לפיכך, התערבות כירופרקטית, שמטרתה לאבחן ולתקן אי סדרים במערכת העצבים, בשלבים מוקדמים עלולה להיות קריטית להמשך התפתחותו התקינה של הילוד.

מחקר
במחקר רפואי שנערך נמצא כי כ - 80% מהילודים סובלים מאי סדרים בעמוד השדרה. מתוך קבוצת מחקר של 1,250 ילדים, שנבדקו כחמישה ימים לאחר לידתם, 211 סבלו מבעיות של הקאות, חוסר שקט וקושי לישון - אצל 95% מאותם ילדים שסבלו מהבעיות, נמצאו אי סדרים בעמוד השדרה. המחקר הראה אף כי אי סדרים בעמוד השדרה עלולים לגורם להחלשות המערכת החיסונית ולתופעות כמו דלקות בעיניים, באוזניים ובדרכי הנשימה.

עוד נמצא במחקר כי טיפול לשחרור לחצים בעמוד השדרה, הניתן על ידי כירופרקט, תרם רבות לשיפור יכולת הריפוי הטבעית אצל פעוטות. החוקרים הסיקו כי בדיקה על ידי כירופרקט של עמוד השדרה של הילוד היא הכרחית, במיוחד לאחר לידה קשה, ושמדובר בטיפול שבמקרים רבים עולה יעילותו על טיפולים מסוגים אחרים.

הגורמים לחסימות עצביות בעמוד השדרה
חסימה של עצבים לאורך עמוד השדרה מייצרת מצב של מחלה. המחלה מוגדרת על ידי הכירופרקט כפגיעה בהרמוניה המכנית של הגוף. אצל ילדים תתבטא חוסר ההרמוניה בהחלשות של מערכות ההגנה של גוף, נטייה מוגברת לחלות וכתוצאה מכך ירידה ברמת הבריאות והתפקוד. אי סדרים בעמוד השדרה עלולים לגרום לחסימות כאלו. המקור לאי סדרים אלו יכול להיות בלידה או לאחריה, כתוצאה מנפילה במהלך משחק לדוגמה.

קפיצות, ריצות, נפילות ותאונות הן חלק מילדות בריאה אולם הן יכולות לגרום לאי סדרים בעמוד השדרה אשר יגרמו לחסימות עצביות. חסימות אלו עלולות להתפתח לכדי בעיות חמורות לאורך זמן.

אי סדרים בעמוד השדרה יכולים להיגרם גם שלא בכוונה על ידי הורה. מאחר וראשם של ילדים כבד מאוד ביחס לשאר הגוף, אפילו משחק תמים של הורה המשליך את ילדו קלות מעלה (וכמובן תופס אותו בדרך למטה...) עלול לגרום לטלטול מסיבי של הראש ולנזק בצוואר ובעמוד השדרה. לא כל שכן, כאשר מדובר על טלטול פראי שנעשה על ידי הורה מתוך כעס או כאשר מדובר על הכאה.

לפיכך, יהיה זה נבון לבצע לילדים בדיקה תקופתית של עמוד השדרה על מנת לאתר אי סדרים בעמוד השדרה בהיותם קטנים ולטפל בהם מיד על מנת למנוע השלכות עתידיות.

אז למה ההורים לא עושים את זה?
המודעות לבדיקה תקופתית של עמוד השדרה בפעוטות אינה גדולה כמו למשל המודעות לבדיקה תקופתית של השיניים, של השמיעה או של הראייה. בנוסף, בעיות כמו דלקות אוזניים או עיניים מאופיינות בסימפטומים מקומיים ברורים בעוד שבעיות שמקורן באי תקינות עמוד השדרה לאו דווקא באות לידי ביטוי בסימפטומים הקשורים לגב.

עם זאת, עמוד השדרה הוא העורק הראשי והיחידי המקשר בין המוח לכל שאר חלקי הגוף ולכן, במיוחד בפעוטות, בדיקה תקופתית של תקינותו היא אחת הבדיקות החשובות ביותר להמשך התפתחות תקינה.

אבני דרך לבדיקת עמוד השדרה אצל תינוקות בשנתם הראשונה:

ניתן לקבוע שש אבני דרך בשנתו הראשונה של התינוק בהן חשוב לבצע בדיקה של עמוד השדרה:

  1. מיד לאחר הלידה

  2. כשהתינוק מתחיל להרים את הראש

  3. כשהתינוק מתחיל להתיישב

  4. כשהתינוק מתחיל לזחול

  5. כשהתינוק מתחיל לעמוד

  6. כשהתינוק מתחיל ללכת

 

סיכום - קחו את הילדים להיבדק
לאבחון ותיקון אי סדרים בחוליות עמוד השדרה, ועל ידי כך הפחתה של תופעות שמקורן בלחץ עצבי, יכולות להיות השפעות קריטיות על עתידם הבריאותי של ילדכם. הורים רבים מצאו כי טיפול בעמוד השדרה שיפר באופן מובהק את מצבם הבריאותי של ילדיהם. בדיקה תקופתית של עמוד השדרה של ילדכם, בידי כירופרקט, היא חיונית ויכולה לתמוך באופן מכריע בהפיכתו לילד בריא יותר.

אדרבא, בדיקה של עמוד השדרה אינה חייבת להיות נחלתם של פעוטות, להפך, ילדים ומבוגרים בכל גיל יוכלו ליהנות מאיכות חיים טובה יותר באמצעות בדיקה תקופתית של עמוד השדרה ותיקון בעיות בעודן בחיתוליהן.

חשוב לבדוק את עמ' השדרה של ילדך

 
phone2, phone, contact, telephone, support, call
home2, home, house, building
clock, clock, time, schedule

074-767-94-09
ברזאני 4 רמת אביב ג'-תל אביב
א'-ה' - 08:00-20:00 | ו' - 08:00-13:00
 
 

לקביעת ייעוץ מתאים ולקביעת תור לאיבחון חייגו: 074-767-94-09
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם