שאלות ותשובות נפוצות
בואו לקבל תשובות לשאלות נפוצות שאנו נשאלים באופן שגרתי. אם ישנם שאלות נוספות שברצונכם לשאול ולקבל תשובות, אנא שילחו אותן דרך דף יצירת הקשר שלנו.

אל דף השאלות הנפוצות
בפורום השאלות והתשובות, נענה על כל השאלות בהם מרכז בריאות רפאל עוסק.

אל דף הפורומים

שיאצו

אתה נמצא ב: דף הבית » תחומי טיפול » התמחויות » שיאצו

שיאצושיאצו הנה שיטת טיפול יפנית אשר פותחה לפני כ- 100 שנה. פירוש השם "לחץ אצבע" השיטה פותחה על ידי מאסטר בשם Namikoshi Turo  בזמן שטיפל בדלקת פרקים.  


המאסטר גילה שלחץ ישיר ומבוקר עם האצבעות על נקודות מסוימות בגוף, גורם להקלה ולריפוי מלא. עם השנים תורת הלחיצות נעשתה פופולארית ביפן ומאסטרים שונים התחילו לפתח אסכולות שונות בתוך השיאצו, וכך פותחו ה- זן שיאצו, טאו שיאצו, ין שיאצו ועוד. כל אסכולה מבוססת על תיאוריה משלה ודרך טיפול משלה כאשר המאחד את כל השיטות הללו הוא הלחץ.

טיפול ואבחון

הלחץ על גבי נקודות מיוחדות, ועל מרידיאנים ואזורים אחרים. טיפולים בשיאצו נעשים בלבוש מלא, על מזרן או על מיטת טיפולים תלוי באסכולה מותאם לפי בעיית המטופל. האבחנה נעשית דרך בטן המטופל. מתוך הבנה עמוקה שגוף ונפש הם בלתי נפרדים יכולים מטפלי שיאצו לטפל בבעיות גוף ונפש כאחד.

 

העבודה בשיאצו נעשית ברמות האנרגטיות השטחיות והעמוקות במטרה להחזיר למטופל את היכולת הטבעית של הגוף לטפל בעצמו. מבחינה פיזיולוגית, שיאצו מאזן ומשפר את חילוף החומרים בשרירים, גידים ורצועות. השיאצו גורם ליצור נוזל סיכה במפרקים, משפר זרימת דם בכלי הדם הגדולים ומחזק את תפקוד האברים הפנימיים.  

 

למי השיאצו מתאים?

שיאצו מטפל במגוון רחב של בעיות כגון: כאבים שונים בגוף, דלקות פרקים, בעיות עמוד שידרה, מגרנות בעיות הליכה, היפראקטיביות, בעיות עיכול ועוד. היתרון הגדול של השיאצו מתבטא ביכולת של השיטה להשתלב עם כל שיטת ריפוי נוספת, כמו: רפואה סינית, רפואה יפנית, רפואה הודית ורפואה קונבנציונאלית.