שאלות ותשובות נפוצות
בואו לקבל תשובות לשאלות נפוצות שאנו נשאלים באופן שגרתי. אם ישנם שאלות נוספות שברצונכם לשאול ולקבל תשובות, אנא שילחו אותן דרך דף יצירת הקשר שלנו.

אל דף השאלות הנפוצות
בפורום השאלות והתשובות, נענה על כל השאלות בהם מרכז בריאות רפאל עוסק.

אל דף הפורומים

שאלות נפוצות

בואו לקבל תשובות לשאלות נפוצות שאנו נשאלים באופן שגרתי. אם ישנם שאלות נוספות שברצונכם לשאול ולקבל תשובות, אנא שילחו אותן דרך דף יצירת הקשר שלנו. תודה.

1. מה עושים במרכז רפאל?
במרכז רפאל לרפואה משלימה, מטפלים בבריאות שלך. המרכז מאגד תחת קורת גג אחת, מומחים ומטפלים מתחומי הרפואה המשלימה. הם עובדים בשיתוף פעולה ובתיאום מלא, על מנת לעזור למטופלים לעבור תהליכי ריפוי, טבעיים ובריאים. במרכז רפאל, ניתן לקבל מענה לקשת רחבה של בעיות בריאותיות -בעיות גב, תפקוד המערכות הפנימיות, תפקודים רגשיים, חילופי עונות, אלרגיות, פציעות ספורט למיניהן ועוד .
2. מי עומד בראש מרכז רפאל לרפואה משלימה?
המרכז הוקם בשנת 1993 על ידי דר' רפי פרטר, כירופרקטור, מומחה ברפואה אלטרנטיבית לילדים, נוער ומבוגרים. בעל מוניטין עולמי עם 30 שנות ניסיון. דר' פרטר, פיתח את 'שיטת רפאל' שנותנת מענה טבעי, למגוון רחב מאוד של בעיות בריאותיות.
3. מי הוא צוות המטפלים, ומהי הכשרתו?
צוות המטפלים העובד במרכז, הינו בעל שנות ניסיון בטיפול בתחום ההתמחות הספציפית שלו. הצוות עובר את ההסמכה הנדרשת לטיפול ב'שיטת רפאל'. כל אחד מהמטפלים הינו בעל תעודה וביטוח אחריות מקצועית אישית.
4. מהי 'שיטת רפאל'?
'שיטת רפאל' היא שיטת אבחון וטיפול רב מערכתית, אשר פותחה על ידי דר' פרטר. השיטה משלבת מערכת של טיפולים על ידי מומחים מתחומי הרפואה המשלימה. 'שיטת רפאל' מבוססת על התפיסה שהחכמה שבנתה את הגוף ברחם אימנו, יודעת גם לרפא אותו. המטרה היא להביא את גופך למיטבו, לרמת תפקוד גבוהה, וליכולת לשמר את בריאותו.
5. מהי מטרת האבחון?
האבחון לפי 'שיטת רפאל' מתמקד במערכת השלד והשרירים, בתקשורת בין המוח לגוף, בתפקוד האיברים הפנימיים ובדיקת זרימת כוח החיים והריפוי. האבחון הרב מערכתי מאפשר הסתכלות מעמיקה והתבוננות במצב הבריאות של המטופל. כל ההחלטות לטיפול מתקבלות על בסיס האבחון.
6. מה מטרת הטיפולים?
מטרת הטיפולים, באופן שיטתי ועקבי לפתוח ולהסיר את החסימות שנוצרו בתקשורת בין המוח לגוף, בכל הרבדים, על מנת לאפשר את הזרימה של כוח החיים, הזרימה של האנרגיה שמרפאת ומתקנת את חוליי הגוף והנפש. כל טיפול הוא "נדבך בבניין" המתחדש והמשתקם.
7. מה עושים בכל טיפול?
תוצאות האבחון לפי 'שיטת רפאל', הן הבסיס להחלטה על תוכנית הטיפולים. שיתוף הפעולה המקצועי והקליני בין המטפלים במרכז הוא הדבר המייחד את שיטת הטיפול שלנו. זרימת המידע והעדכון בין הצוות המקצועי באותו טיפול מאפשרת רמת הקשבה ורגישות, וטיפול מדויק יותר המתאים למצבך. עם הגיעך לטיפול במרכז רפאל, תפגוש את המטפל הראשי שלך (המטפל שערך את האבחון הראשוני וקבע את תוכנית הטיפולים), הוא יערוך בדיקת מצב קצרה, ומיד לאחריה תתקבל החלטה לאיזה סוג טיפול הגוף שלך זקוק באותו יום, על מנת לקדם אותו לשלב הבא.
8. האם אתם ממליצים על תרגול בבית?
תרגילי הבית הם החלק הארי בתהליך ההבראה. כמובן, שיש חשיבות רבה לטיפול במרפאה, אבל זו רק ההתחלה. התרגול בבית מגמיש את האיברים, משפר את הנשימה ומכין את הגוף לטיפול הבא. עקוב אחר הנחיות המטפל שלך לתרגול בבית. לשם כך יצרנו חוברת תרגילי גב לשימושך הביתי.
9. כמה טיפולים אני צריך?
מספר הטיפולים, משתנה ממטופל למטופל. כל אדם באשר הוא מגיע עם מצב בריאות המיוחד לו בלבד. הייחודיות של שיטת רפאל היא בכך שהיא מאפשרת התייחסות אישית ופרטית לכל מטופל. מהניסיון שלנו, על מנת לברר את היכולת של הגוף להתמודד אם השינויים יש לעבור 6 טיפולים לפחות.
10. מהו משך הטיפול?
משך הטיפול הוא בין 30 - 40 דקות. משתנה ממצב למצב, ממקרה למקרה, בהתחשב ביכולת של הגוף להתמודד עם השינוי.
11. מה החשיבות של רצף הטיפולים לפי תוכנית הטיפולים שנקבעת אחרי האבחון?
חשוב להבין שתוכנית הטיפולים נקבעת על בסיס המצב איתו הגעת למרפאה. רצף הטיפולים, מספר הטיפולים בשבוע ומספר השבועות, נקבעים על בסיס החולשה של הגוף והצורך שלו ברמה כזו או אחרת של אינטנסיביות על מנת לייצר שינוי. בהתחשב בעובדה שהשיטה טבעית לחלוטין ללא מעורבות של תרופות או ניתוחים, הבסיס להצלחה הוא השמירה על הרצף. שיבוש תוכנית הטיפולים ללא הנחיית המטפל, תגרור התדרדרות בהתקדמות שנוצרה. עליך לדעת מה תוכנית הטיפולים שלך, ולהקפיד להגיע לכל טיפול.
12. מה היא פגישת "הערכת מצב" ?
הערכת המצב, מתקיימת עם סיום הטיפול האחרון בכל סדרה. מטרת ההערכה היא בירור קצב ההתקדמות של המטופל בהשוואה לפעם הראשונה בה הגיע למרפאה. מתקבלת תמונת מצב עדכנית על מנת להחליט על תוכנית טיפולים להמשך שמתאימה למצב החדש.
13. מה היא תחזוקה?
השלב שבו הגוף עולה על דרך המלך, מרגיש טוב, מתפקד טוב - זהו הזמן לשיפור המודעות לגוף ולנפש, תוך כדי שמירה על השינוי שהושג, על מנת למנוע הישנות הבעיה, ובניית הביטחון בגוף, מחדש. השקעת זמן ומשאבים - וודא שאתה שומר על תחזוקת הגוף על פי הנחיות המטפל שלך.
14. מהי רפואה מונעת?
רפואה מונעת כשמה כן היא, מונעת מצבי משבר, כאב ומחלה. הרפואה המונעת מעודדת את המטופלים להגיע לבדיקות תקופתיות גם אם אינם חשים בכאב. יש משפט האומר "הכאב הוא האחרון שמופיע והראשון שנעלם" מה שמלמד שעד שהכאב מגיע, הגוף עובר תהליך התדרדרות חשאי ללא ידיעתנו. אם נעבור אבחון פעם ב - 6 חודשים נוכל לגלות מה קורה בגוף לפני שהכאבים והמחלות יופיעו.
15. האם אתם מטפלים גם בילדים?
מרכז רפאל לרפואה משלימה, גאה להציג שורה ארוכה של ילדים שטופלו ומטופלים כיום במרכז, עם מגוון רחב של תופעות גיל הילדות. הטיפול בילדים במרכז רפאל הוא שליחות וזכות גדולה. ילדים רבים מתמודדים עם הרבה מאוד תופעות בריאותיות, מחלות ילדות, הפרעות קשב, בעיות התפתחות, יציבה, דלקות אוזניים ועוד. אחת ההתמחויות של דר' פרטר, היא chiropractic and pediatrics (כירופרקטיקה וילדים). הטיפול בתינוקות וילדים מתאים לכל גיל.
16. האם עלי להפסיק לקיחת תרופות או קבלת טיפולים אחרים?
במידה ואתה מרגיש כתוצאה מהטיפולים, בריא יותר, חזק יותר ואתה רוצה להפסיק כדורים או טיפולים אחרים שאתה עושה, עליך להתייעץ עם הרופא שלך. 'שיטת רפאל' מחזקת את הגוף שלך, משפרת את התקשורת של המוח עם שאר האיברים, מחברת ומתעלת את כוח החיים בתוכו. מצב זה של הגוף מאפשר לו להתמודד עם כל דבר.
17. האם יש לכם 'מנוי משפחתי'?
במרכז רפאל, קיים 'מנוי משפחתי' - מנוי הנחה מיוחד למשפחות. אחד מהערכים של "מרכז רפאל" הוא טיפול במשפחות. הורים רבים, מגיעים למרכז כמטופלים ומחליטים לטפל בילדיהם גם כן. ה'מנוי המשפחתי' מאפשר להורים ולילדים להיות מטופלים במרפאה בו זמנית.
18. האם יש כיסוי של חברות הביטוח?
הרבה מאוד ביטוחי בריאות פרטיים, כוללים סעיף של 'רפואה משלימה' נשמח לעזור לך בכל עניין ובקשה לטובת החזר המגיע לך מחברת הביטוח.