שאלות ותשובות נפוצות
בואו לקבל תשובות לשאלות נפוצות שאנו נשאלים באופן שגרתי. אם ישנם שאלות נוספות שברצונכם לשאול ולקבל תשובות, אנא שילחו אותן דרך דף יצירת הקשר שלנו.

אל דף השאלות הנפוצות
בפורום השאלות והתשובות, נענה על כל השאלות בהם מרכז בריאות רפאל עוסק.

אל דף הפורומים

רפלקסולוגיה

אתה נמצא ב: דף הבית » תחומי טיפול » התמחויות » רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה - רפואה משלימה

 

שיטת טיפול טבעית, אשר מטפלת באדם כמכלול גוף-נפש-רוח, דרך כפות רגליו וידיו. כפות הרגליים מהוות את אמצעי האבחון והטיפול, והן משקפות את מצבו האישי והפיזיולוגי של האדם. הטיפול נעשה באמצעות כפות ידי המטפל ע"י לחיצות ועיסוי בעזרת שמנים ארומטיים וללא שימוש במכשירים או עזרי טיפול אחרים.

 

מקורות השיטה


רפלקסולוגיה, הינה, שיטת טיפול עתיקת יומין בת אלפי שנים אשר רווחה בתרבויות עתיקות בכל העולם כגון - מצרים העתיקה, סין, הודו, שבטי האינדיאנים והאסקימוסים, בתרבות האינקה ועוד. תורת כף הרגל הגיעה לארצות המערב בתחילת המאה העשרים ומאז הפופולאריות שלה הלכה וגדלה וקנתה לה מעריצים.

 

עקרונות הטיפול ברפלוקסולוגיה

 

שיטת הרפלקסולוגיה קובעת כי בכפות הרגליים קיים ייצוג של איברי הגוף השונים. לכן אפשר לגרות או לעורר לפעולה כל איבר בגוף על ידי עיסוי מיוחד של הנקודה הספציפית המקבילה לו בכף הרגל. כפות הרגליים משקפות את המצב הגופני ואת האישיות ואפשר לאבחן באמצעותן את מצבי חוסר- האיזון של האדם.

 

המראה  שלנו לגוף ולנפש


אם לחיצה בנקודה מסוימת מעוררת כאב או רגישות, פירוש הדבר שקיימת בעיה באיבר שנקודה זו מייצגת אותו. לאחר האבחון בא תור הטיפול. על ידי לחיצות ועיסויים בנקודות המתאימות בכפות הרגליים ניתן לאזן את האדם מבחינה אנרגטית, כלומר לנקז עודף אנרגיה כלואה מהגוף החוצה ולטעון אנרגיה בגוף הסובל מחסרים אנרגטיים.


העיסוי הרפלקסולוגי גורם לרגיעה ולשחרור ממצבי מתח ולחץ. הוא מתאים לטיפול במגוון בעיות וגם כטיפול מונע: קידום הבריאות ומניעת מחלות הם פועל יוצא מכך שהטיפול מביא לזרימה הרמונית של אנרגיה בגוף, מגביר את חילוף החומרים נעים בדם ומחזק את המערכת החיסונית.