שאלות ותשובות נפוצות
בואו לקבל תשובות לשאלות נפוצות שאנו נשאלים באופן שגרתי. אם ישנם שאלות נוספות שברצונכם לשאול ולקבל תשובות, אנא שילחו אותן דרך דף יצירת הקשר שלנו.

אל דף השאלות הנפוצות
בפורום השאלות והתשובות, נענה על כל השאלות בהם מרכז בריאות רפאל עוסק.

אל דף הפורומים

צינורית דמעות

אתה נמצא ב: דף הבית » תחומי טיפול » פעוטות וילדים » צינורית דמעות

אחד מכל 15 תינוקות סובל מהיצרות או חסימה מלאה של אחד מצינורות ניקוז הדמעות הנשפכות לתוך שקית הדמעות ומשם מנקז את הדמעות אל האף. החסימה מהווה קרקע פורייה להיווצרות והתרבות חיידקים ויוצרת דלקות והפרשות מוגלתיות.  בחלק לא מבוטל של המקרים נדרשת מעורבות כירורגית של החדרת צינורית מתכת לפתיחת החסימה.

חסימת צינורית אצל ילדים בגילאי 3-12 שבועות, נעלמת לרוב ללא טיפול עד גיל 6 חודשים.הסיבוך האפשרי הינו זיהום של שק הדמעות, דלקת הנגרמת ויוצרת נפיחות סביב השק עם אודם, כאב ולעיתים הפרשה מוגלתית וחום.הטיפול הקונבנציונלי הוא טיפול אנטיביוטי ובמקרה של החמרה מתבצעת התערבות כירורגית בניקוז הסתימה.


 

 


במרכז רפאל לרפואה משלימה, מטפלים בבעיית החסימה בתהליך טיפולי פשוט, בטוח ולא מכאיב, המונע שימוש ייתר בתרופות וביצוע ניתוחים.

–    

    
באמצעות אבחון שאינו פולשני בשיטת רפאל, המשלב ומצליב מידע מבדיקת 3 מערכות עיקריות: עמוד השדרה, מערכת השרירים, ובדיקת דפקים, על פי הרפואה הסינית, מאתרים את מקור הבעיה, מוקדי החולשה בגוף, ומותאמת תוכנית טיפולית אישית ואופטימאלית.

 

 

 

בניית תוכנית אישית ושילוב סוגי טיפול שונים, משפרים את תפקוד מערכות הגוף, זרימת הדם, ובכך מסייעים לגוף להתחזק, להתאזן ובכך לצמצם ולהתגבר על התופעה.