שאלות ותשובות נפוצות
בואו לקבל תשובות לשאלות נפוצות שאנו נשאלים באופן שגרתי. אם ישנם שאלות נוספות שברצונכם לשאול ולקבל תשובות, אנא שילחו אותן דרך דף יצירת הקשר שלנו.

אל דף השאלות הנפוצות
בפורום השאלות והתשובות, נענה על כל השאלות בהם מרכז בריאות רפאל עוסק.

אל דף הפורומים

אלרגיות

אתה נמצא ב: דף הבית » תחומי טיפול » בני נוער » אלרגיות

המתחים שמאפיינים את גיל ההתבגרות עלולים לגרום להופעתן של אלרגיות או להחמרתן. מתבגרים ובני נוער רבים סובלים מאלרגיות או רגישויות, בעיקר בעור או בדרכי הנשימה, שלא הופיעו אצלם קודם. במקרים אחרים, אלרגיה שממנה הילד סבל בעבר מופיעה אצלו ביתר חומרה דווקא בגיל ההתבגרות, כתוצאה משינויים בהרגלי התזונה, חשיפה למקורות מזון נוספים, שימוש במוצרים קוסמטיים, שינויים הורמונאליים ולחצים רגשיים.


אלרגיה היא תופעה שכיחה, התוקפת מעל 20% מהאוכלוסייה, והנובעת מתגובה שגויה של המערכת החיסונית, אשר מזהה חומרים בגופנו אשר אינם מסוכנים כמאיימים ותוקפת אותם. פעולת התקיפה של המערכת החיסונית פוגעת בחומר 'המסוכן' אך גם יוצרת נזקים לתאי ומערכות הגוף.


הגורמים לאלרגיה רבים, החל מאבק, צמחים, בעלי חיים, מזונות שונים, וכלה במתכות וחומרים אחרים. התסמינים לאלרגיה מטרידים ופוגעים משמעותית באיכות החיים. הנפוצים בהם: גרד, נזלת, פריחה, אסטמה של העור, קשיי נשימה עד חנק, דלקות עיניים, כאבי בטן ושלשולים.

 

 

 


הטיפול הקונבנציונאלי מטפל בהקלה על התסמינים ואינו פותר את שורש הבעיה. הוא נעשה באמצעות מתן תרופות אנטי-היסטמיניות המנטרלות את פעילות ההיסטמין (החומר האחראי על הופעת האלרגיה) ובאמצעות סטרואידים אנטי דלקתיים. מאחר ואלרגיות הן לרוב תופעות מתמשכות וכרוניות, נעשה שימוש רב ותכוף בתרופות הללו, אשר יוצרות לא אחת תופעות לוואי ונזקים, כולל פגיעה במערכת החיסונית, בעיקר בשימוש ארוך טווח ורחב היקף.
במרכז רפאל לרפואה משלימה, רואים בהתפרצות האלרגיות ביטוי לבעיות איזון אשר יכולות להיות במערכות הגוף ו/או הנפש. ועל-כן, שמים דגש על טיפול בשורש הבעיה - הגורם להתפרצות האלרגיה, וכך מונעים לא אחת התפרצויות חוזרות ושימוש ייתר בתרופות.

     
באמצעות אבחון שאינו פולשני בשיטת רפאל, המשלב ומצליב מידע מבדיקת 3 מערכות עיקריות: עמוד השדרה, מערכת השרירים, ובדיקת דפקים, על פי הרפואה הסינית, מאתרים את מקור הבעיה, מוקדי החולשה בגוף, ומותאמת תוכנית טיפולית אישית ואופטימאלית.

 

 

בניית תוכנית אישית ושילוב סוגי טיפול שונים, משפרים את תפקוד מערכות הגוף, זרימת הדם, ובכך מסייעים לגוף להתמודד עם האלרגיה ולמנוע התקפים חוזרים.