שאלות ותשובות נפוצות
בואו לקבל תשובות לשאלות נפוצות שאנו נשאלים באופן שגרתי. אם ישנם שאלות נוספות שברצונכם לשאול ולקבל תשובות, אנא שילחו אותן דרך דף יצירת הקשר שלנו.

אל דף השאלות הנפוצות
בפורום השאלות והתשובות, נענה על כל השאלות בהם מרכז בריאות רפאל עוסק.

אל דף הפורומים

שלד ומפרקים

עמוד השדרה בנוי רובו ככולו מחוליות גמישות ובעלות יכולת תנועה ומורכב מהחלקים הבאים:


גוף החוליה, החלק הגרמי שממנו בנוי עמוד השדרה, מפרקים קטנים המייצבים את עמוד השדרה, דיסק בין חולייתי המשמש ככרית בולמת זעזועים בין החוליות, ומחבר אותן ליחידה אחת. מלבד תמיכה באיברים של הגוף כולו, הדיסקים של השלד מאפשרים לנו ללכת, לרוץ, לשחות וכו'.בנוסף מספק עמוד השדרה הגנה לחוט השדרה העובר במרכזו ולמערכת העצבים.


חוץ מעמוד השדרה ומפרקיו קיימים בגוף מפרקים שונים בעלי תפקודים שונים ומגוונים – כמו מפרק כף היד, מפרק הכתף, מפרק הברך ועוד.

שינויים ניוונים, גורמים גנטיים, מעמסה פיזיולוגית וכמובן הגיל, הם המשפיעים העיקריים על מבנה עמוד השדרה והמפרקים. טראומה/מכה או חבלה למפרק או תהליך שחיקה הדרגתי יגרמו לדלקות, לכאבים ולחוסר תפקוד של המפרקים. דרכים שונות ומגוונות קיימות להתמודדות עם כאבי שלד ומפרקים. הרפואה הקונבנציונאלית שמה לה למטרה להיפטר מדלקות וכאבים על ידי תרופות אנטי דלקתיות, ומשככי כאבים למיניהם. במקרים רבים מנסים לפתור את הבעיות על ידי ניתוחים.

ד"ר רפי פרטר, המנהל הקליני של המרכז, כירופרקטור עתיר ניסיון וידע, פיתח את 'שיטת רפאל' שמטרתה לעזור לגוף להתמודד עם כל אתגר ומחלה באופן טבעי.