שאלות ותשובות נפוצות
בואו לקבל תשובות לשאלות נפוצות שאנו נשאלים באופן שגרתי. אם ישנם שאלות נוספות שברצונכם לשאול ולקבל תשובות, אנא שילחו אותן דרך דף יצירת הקשר שלנו.

אל דף השאלות הנפוצות
בפורום השאלות והתשובות, נענה על כל השאלות בהם מרכז בריאות רפאל עוסק.

אל דף הפורומים

כאבי גב

אתה נמצא ב: דף הבית » תחומי טיפול » נשים » כאבי גב

כאבי גב בהריוןכאבי גב ואגן הינם בעיה נפוצה בזמן היריון ולאחר הלידה. יותר משני שליש מהנשים בהיריון סובלות בכאבי גב בזמן ההיריון, ואחת מחמש סובלת מכאבים באגן.במרבית המקרים מדובר בחוסר נוחות ובכאבים קלים, אך לעיתים הכאבים עזים והבעיה מקשה על התפקוד היומיומי. לרוב כאבי הגב מתחילים או מתגברים בשליש השני של ההיריון.

 

כאבי גב בהריון

הסיבות לכאבי הגב בהיריון נובעות מהשינויים הפיזיולוגיים: עלייה במשקל, היחלשות המפרקים, ירידה בטונוס שרירי הבטן, לחץ על הרצועות והשרירים של עמוד השדרה והגב התחתון, וכן, שינוי במיקום מרכז הכובד.הכאב יכול להיות עמום או חד. לעיתים הוא מקרין על אזורים אחרים בגוף, כגון הגפיים, ולכלול תופעות אחרות מלבד כאב, כגון: דגדוג, עקצוץ, חולשה וחוסר תחושה. 


 

 


באמצעות שיטת רפאל, מטפלים בהצלחה מרובה בבעיות כאבי גב מכל הסוגים. 
    

על ידי אבחון רב מערכתי שמתמקד בשני מישורים עיקריים, המכאניקה של הגוף והאברים הפנימיים ניתן לזהות את מקור הכאבים ו/או הדלקת ולהחליט על תוכנית טיפולים ייעודית לפתרון הבעיה. בדיקה מכאנית מתמקדת בבדיקה ידנית של חוליות עמודה שדרה ואיתור איזור החסימה והכאב. האבחון אינו פולשני, המשלב ומצליב מידע מבדיקת 3 מערכות עיקריות: עמוד השדרה, מערכת השרירים, ובדיקת דפקים, על פי הרפואההסינית, מאתרים את מקור הבעיה, מוקדי החולשה בגוף.

 

 

 

בונים תוכנית אישית המשלבת סוגי טיפול שונים על פי הצורך, וכך, משפרים את תפקוד מערכות הגוף, את זרימת הדם, מחזקים את המערכת החיסונית, ובכך משפרים את המצב המנטאלי ומפחיתים את הנזקים הנלווים שעלולים להיגרם, וכן, מונעים לא אחת שימוש ייתר בתרופות.

 

 

    
מטרת הטיפול הינה יצירת תנועה וגמישות למפרקים, הגדלת טווחי תנועה ולימוד הגוף מחדש, על ידי כירופרקטיקה והאוסטיאופתיה. 

 

 

 

 

כאשר הבעיה נובעת מחולשה של איברים פנימיים, תוכנית הטיפול מתמקדת באיזון וחיזוק המערכות החלשות, ובכך משפרים את תפקוד הגוף ומשפרים/מונעים את כאבי הגב.